MUDr. Alžbeta Béderová, CSc.
Lekársku fakultu UK, smer všeobecné lekárstvo absolvovala v roku 1970. Po promócii nastúpila na Výskumný ústav výživy ľudu na oddelenie epidemiológie výživy do funkcie výskumný a vývojový pracovník, od roku 1990 vo funkcii vedúcej tohto oddelenia.
V roku 1991 obhájila hodnosť kandidáta vied z oblasti výživy a metabolizmu.
Od roku 2000 vedie Poradňu zdravia pri RÚVZ Bratislava. Celú svoju 39 ročnú profesionálnu dráhu sa venuje problematike zdravej výživy, životného štýlu a ich vplyvu na zdravie našej populácie. Výsledky výskumnej činnosti slúžili pre potreby WHO a pre rezorty zdravotníctva, poľnohospodárstva a školstva. Tvorili tiež podklad pre preventívne zámery Programu ozdravenia výživy obyvateľov SR.
Okrem výskumno-preventívnej činnosti vypracováva expertné posudky na nové potravinové výrobky, výživové doplnky a inú odbornú a posudkovú činnosť Výsledky prezentovala v domácich i zahraničných odborných časopisoch a na vedeckých kongresoch, ale zároveň operatívne a aktuálne popularizovala aj pre širokú verejnosť.
Je autorkou výchovného videofilmu a celého radu zdravotno- edukačných letákov. Aktuálne témy z oblasti výživy a zdravého životného štýlu pravideľne popularizuje v printových a audiovizuálnych médiách.
Je členkou ZZV kde sa aktívne zapája do edukačných a preventívnych projektov.
MUDr. Katarína Babinská, PhD.
Je absolventkou Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Postgraduálne štúdium so špecializáciou „Výživa človeka“ absolvovala na University of London vo Veľkej Británii.
V rokoch 1988-2000 pôsobila na Výskumnom ústave výživy, odbornú činnosť zameriavala na výskum výživy obyvateľstva na Slovensku, podieľala sa na poradenskej činnosti v oblasti detskej obezity a vegetariánstva.
Od roku 2000 je pedagógom na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde vyučuje predmety „Výživa a dietetika“ a „Fyziológia“.
Zapája sa do vedeckej a výskumnej činnosti, je riešiteľkou a spoluriešiteľkou domácich i zahraničných výskumných grantov, autorkou odborných publikácii.
Aktívne sa venuje osvete v oblasti výživy a zdravia, je autorkou mnohých populárno-vedeckých článkov, spolupracuje v programoch orientovaných na zlepšenie výživy obyvateľstva.
Vykonáva expertíznu a konzultačnú činnosť v oblasti výživy, vedie poradňu o výžive pre matky a deti. Je predsedníčkou Združenia pre zdravie a výživu.
Prof. Ing. Štefan Schmidt, PhD.
Narodil sa v roku 1951 v Litomericiach. Od roku 2000 je členom Vedeckej rady Fakulty chemickej a potravinárskej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Od roku 2004 je členom Vedeckej rady Fakulty potravinárskej a biochemickej technológie Vysokej školy chemicko – technologickej v Prahe.
V roku 1990 absolvoval zahraničnú stáž na Hanna Research Institute – Ayr, Scotland. V roku 1993 taktiež absolvoval stáž na Scottish Crop Research Institute – Dundee, Scotland.
V rokoch 1990 – 1991 bol zástupcom vedúceho katedry Technickej mikrobiológie a biochémie na Slovenskej Technickej Univerzite v Bratislave. Neskôr pôsobil ako zástupca vedúceho Katedry mlieka, tukov a hygieny požívatín a následne ako vedúci oddelenia Tuky, detergenty, kozmetiky. V rokoch 2000 – 2005 bol vedúci Katedry mlieka, tukov a hygieny požívatín a neskôr Katedry potravinárskej technológie. Od roku 2006 je vedúcim Oddelenia potravinárskej technológie a zástupca riaditeľa Ústavu biotechnológie a potravinárstva.
Literárny fond ocenil monografiu: „Schmidt, Š.: Antioxidanty a oxidačné zmeny tukov v potravinách. Vydala Slovenská technická univerzita v Nakladateľstve STU, Bratislava 2010, 21,582 AH (220 strán) ISBN 978-80-227-3402-8“ prémiou za vedeckú a odbornú literatúru za rok 2010 v kategórii prírodné a technické vedy.